Zatyczka analna - do czego służy i co daje?

Zatyczka analna jest jedną z tych zabawek, które otrzymały zaszczytne miano erotycznych zabawek bez tabu. Okazuje się, że może być idealną rozgrzewką przed seksem.

Zatyczka analna – do czego służy?

Zabawka do seksu analnego znana pod nazwą zatyczki analnej lub korka analnego, to jeden z najpopularniejszych gadżetów znajdujących zastosowanie wśród amatorów zabaw analnych. Ten erotyczny gadżet zyskał popularność nie tylko wśród osób, które upodobały sobie seksualne rozrywki w stylu BDSM. Coraz chętniej sięgają po nie odważne kobiety oraz otwarci mężczyźni chcący spróbować czegoś innego. Stymulacja okolic odbytu nie stanowi dziś tabu. Nie dziwi więc rosnąca popularność zabawki w kształcie niewielkiego stożka. Jego budowa oraz materiały, z których jest wykonany pozwala na bezpieczną i higieniczną stymulację odbytnicy.

Zatyczki analne występują w różnych kształtach, rozmiarach oraz kolorach. Mogą być wykonane z różnych materiałów taki jak lateks czy silikon, ale również szkło, metal, drewno czy kamień. Dodatkowo końce niektórych zatyczek analnych przypominają zwierzęcy ogon, co dodatkowo wzmaga seksualną fantazję. Upodobało sobie je głównie szerokie grono fetyszystów i wielbicieli BDSM.

Co daje zatyczka analna?

Korzystanie z korka analnego to poza tym gwarancja bezpieczeństwa. Jego kształt oraz wykonanie zmniejsza ryzyko uszkodzenia odbytu, ponieważ jest mniejszy od tradycyjnego wibratora czy dildo. Dlatego chociażby jest idealnym gadżetem dla osób rozpoczynających przygodę z seksem analnym. Praktyczność korka polega również na tym, że nie wymaga podtrzymywania dłonią, gdyż pozostaje na swoim miejscu. W tym czasie można zająć się innymi pieszczotami.  

Dla mężczyzn są specjalne korki analne. Są wygięte, co umożliwia dostarczenie dodatkowej przyjemności podczas stymulacji prostaty. Zatyczki analne dla mężczyzn to standardowe wyposażenie sklepów z gadżetami BDSM.

Zatyczka analna jest praktycznym gadżetem, który sprawdza się w grze wstępnej do seksu analnego. Korek odpowiednio rozszerzy i rozluźni mięśnie odbytu, przygotowując je na "coś większego".

Jak używać zatyczki analnej?

Seks analny wymaga odpowiedniego podejścia. Chociażby dlatego, że ma przede wszystkim kojarzyć się z miłymi doznaniami. Jak w takim razie używać zatyczki analnej?

1. Odpowiednie nawilżanie – sprawdzą się specjalne lubrykanty analne.
2. Dezynfekcja – przed i po użyciu zatyczki analnej należy ją zdezynfekować żelem antybakteryjnym do akcesoriów BDSM.
3. Cierpliwość – nie spiesz się, wprowadź zatyczkę analną posuwistym, ale ostrożnym ruchem.
4. Uwaga – zabawka, która znajdowała się w odbycie lub jego okolicach nie może być używana w rejonie genitaliów, ponieważ grozi to infekcją. Wcześniej należy dobrze umyć gadżet i zdezynfekować.

Początkującym polecamy klasyczny korek analny Small marki You2Toys wykonany z silikonu medycznego. Idealnie nadaje się do penetracji analnej kobiet i mężczyzn. Jest to mała zatyczka, która nie powoduje urazów w okolicach odbytu. Bardziej zaawansowani mogą poszaleć, wybierając między stalowymi korkami analnymi z rubinem lub szmaragdem lub fikuśnym korkiem analnym Los Analos. Dla wymagających mamy stalowy korek analny z blokadą.